21 Mart 2024
Mutlu SözlerMutluluk Sırları

Umarım bir gün herkes paraya ve şöhrete kavuşur.. Ve böylece.. Jim CARREY

Umarım bir gün herkes paraya ve şöhrete kavuşur.. Ve böylece aradıklarının bu olmadığını anlar.

Jim CARREY

 

Ruhum bedenimin içinde sınırlanmış değil,  vücudum ruhumun sınırsızlığı içinde yer alıyor.

Her zaman, umarım tüm insanlar para ve şöhrete ulaşır diyorum.  Böylece aradıklarının bu olmadığını görürler.

Tecrübeyle sabit olarak söylüyorum ki,  başkalarının hayatında yarattığınız etki dünyanın en değerli para birimidir.

Hayatınızda kazandığınız her şey bir gün ya çürüyecek ya da yıkılacak.  Ve sizden geriye kalan kalbinizdekiler olacaktır.

“Hepimizin içinde derin bir sessizlik var. Hem de koca evrenin sessizliği gibi.. Ve o sessizliği tecrübe ettiğimizde  kim olduğumuzu hatırlayacağız.” 

Gunilla NORRIS

Biz yarattığımız imajlar değiliz. Film şeridi içindeki resimler de değiliz. Biz resmin içinden geçen ışığız. Efradımızdaki diğer her şey, sadece aynalar. Kafa karıştırıcı ama çokta zorlu sayılmazlar.

“İçimizde olandan başka hiçbir gerçek yoktur”.

Hermann HESSE

Gözlerimiz sadece görmez, hem de yansıtırlar. Gözlerimiz, gördüğümüz gerçek resmin üzerine farklı ikinci bir hikaye yansıtıyorlar. Bu ikinci hikayenin senaryosunu korkularımız yazıyor. Korkular her türlü, hayatımızda rol oynayacak!  Ama ne kadar aktif rol oynadığına siz karar vereceksiniz.

Tüm hayatınızı hayaletler hayal ederek, geleceğiniz için endişelenerek geçirebilirsiniz. Ama aslında tek gerçek şu an burada gerçekleşen olacaktır. Ve sadece tam şu an verdiğiniz kararlar gerçektir. Ya sevgi yada korku kaynaklı..

Ve çoğumuz yolumuzu korkunun etkisinde bir maske takarak seçiyoruz.  Çünkü gerçekten istediğimiz ulaşılması imkansız gözüküyor. Bu yüzden asla istemeyi düşünmüyoruz. Ben bunları gerçekten isteyebileceğinizi söylüyorum.

Hayat başınıza gelmez. Sizin için gerçekleşir. Söyleyebileceğim kadarıyla, bu ne istediğini bilmek, onu istemek, ve ona doğru çalışmak. Ve akışa teslim olmaktır.

Neden inanmaya bir şans vermiyorsunuz?

Din değil… İnançtan bahsediyorum. Umut değil, inanmaktan bahsediyorum. Umuda inanmıyorum. Umut yalvarmaktır.  Umut ateş üzerinde yürür, inanç üzerinden atlar.

Siz bu dünyada çok güzel işler yapmaya hazır ve vakıfsınız.. Ve bu kapıdan çıktıktan sonra iki tercihiniz olacaktır; SEVGİ YA DA KORKU

SEVGİYİ SEÇİN. Ve hiçbir zaman  korkunun, sizi hayat dolu kalbinize karşı kışkırtmasına izin vermeyin.

 

 

Umarım bir gün herkes paraya ve şöhrete kavuşur.. Ve böylece aradıklarının bu olmadığını anlar.

Jim CARREY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir