Alfa Erkeklerin Özellikleri

Yalnızca Alfa Erkeklerde Bulunan 17 Özellik

Bütün kadınlar sorumluluk sahibi, kendinden emin, karizmatik ve iddialı bir erkek hayal eder. Maalesef bu tür adamlar çevremizde pek yok. Çoğunluğu, biz kadınların hayal ettiği tarzın tam zıttı olan ‘erkek çocuklar’ gibi davranıyor. Halbuki aradığımız; hayatının kontrolünü eline almış bir erkek… Yani, ‘alfa erkek’. Bu tür adamların da kötü huyları yok mu? Tabii ki var. Mesela bazen aşırı baskın, kurnaz ve narsistik davranışlar sergileyebiliyorlar.

1- İlişkinin lider ruhu o’dur
Ortak yaşantınızın bütün alanlarında kontrolü ele alır.
Not: Gerçek bir alfa erkeği, zaman zaman liderliği kadın aldığında maskülenliğinden hiçbir şey kaybetmez, hatta kadınıyla gurur duymayı bilir.

2- Kendinden emin ve serttir
Kendini övmekten ve övülmekten hoşlanmayan gerçek alfa erkekleri, asla bir serseri gibi davranmaz. Ona sağladığınız bütün kolaylıkların karşılığını verir.

3- İddialıdır
Hayatının hangi yöne gittiğinin her zaman bilincindedir. Amaçları konusunda açık ve net planları vardır. Size sadece onun yolculuğuna eşlik etmek düşer…

4- Sizi sevdiğini her zaman hissettirir
Hislerini açığa vurmaktan, kulağınıza “Seni seviyorum” diye fısıldamaktan asla çekinmez. Sadece bakışlarıyla bile ne kadar güzel olduğunuzu hissettirebilir.

5- Onun yanındayken güvende hissedersiniz
Bir erkek tarafından korunmaya ihtiyaç duyduğunuz için değil; hangi durumda olursanız olun hayatın çok kolay olduğunu hissedersiniz onun yanında. Bilirsiniz ki ne olursa olsun o hep sizin yanınızda olacak, size yardım edecek ve her türlü engeli aşmanız için elinizden tutup güç verecek.

6- En iyisini yapmanız için size ilham verir
Bu tür erkeklerin kendi hayatlarına gösterdikleri özen bulaşıcıdır. Bir de bakmışsınız ki siz de kendi hayatınıza aynı özeni gösteriyor olmuşsunuz.

7- Şımartmayı bilir
Saçma bir şey yaptığınızda bunun saçma olduğunu tak diye yüzünüze söyleyen alfa erkeği, yeri geldiğinde romantik bir akşam yemeği planı da yapar; ilişkinizin kilometre taşlarını küçük küçük hareketlerle el emeğiyle döşer.

8- Ona güvenebilirsiniz
Bir şey yapacağını söylediğinde ona tamamen güvenebilirsiniz. Verdiği sözün arkasında durur ve bu sözleri yerine getirmek için yaşar adeta. Son dakika iptalleri endişesi duymanıza hiç gerek kalmaz.

9- Yatak odasında sizi mutlu etmek için her şeyi yapar

10- Her şeyin ve herkesin başı o’dur
Alfa erkeklerin çevresinde onu çok seven ve sevdiği kadar saygı da gösteren birçok insan bulunur. Sık sık tavsiye istemek için ona gelirler.

11- Tam olarak ‘uzun ilişki’ adamıdır
Uzun süreli planlar yapabileceğiniz bir adamdır. “Haftaya hala sevgili olacak mıyız?” diye düşünmenize gerek kalmaz. Gelecek hafta, gelecek ay ve hatta gelecek yıl da onunla olacağınızdan eminsinizdir.

12- Zekidir
Becerilerini devamlı geliştirir ve kişisel gelişimi için çalışmayı asla bırakmaz. “Öğrenmenin yaşı yok” sözünün vücut bulmuş halidir.

13- Nasıl giyineceğini bilir

14-Tepkisel davranmaz
Duygularınız hakkında konuşmak istediğinizde paniğe kapılıp korkmaz, kaçmaz. Cool’dur, sakindir ve bir yetişkin gibi düzgünce konuşup duygularını ifade etmesini bilir.

15- Dürüst ve naziktir
Ayaklarını yere sağlam basmayı sever. Sizi sorumlu tutar, modunuzu yükseltir, ona ihtiyaç duyduğunuzda fikirlerini söyler ve en önemlisi, onunla nerede ne yapacağınızı her zaman bilirsiniz.

16- Onaylanmaya ihtiyaç duymaz
Doğru dürüst bir iş yapabilmesi için 5 dakikada bir ‘Aferin’ sözünü duymak isteyen erkeklerden değildir o. Sürekli başında bekleyip onu övmek zorunda kalmazsınız

17-Kıskançlık yapmaz
Alfa erkeklerinin kendilerine güveni sonsuz olduğu için asla kıskançlık yapmazlar.

 

Foto: https://www.shutterstock.com/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir